Hakkımızda

Birsen lokantası, 1969 yılında Hacı Selahattin Birsen tarafından Eskişehir’de kuruldu ve kurulduğu bölge eşrafı tarafından kısa sürede sahiplenildi. Birsen’in lezzetlerinin tüm Eskişehir’e hitap etmesi de uzun sürmedi. Büyümesine bağlı olarak yemek çeşitlerini ve kapalı alanını da artıran Birsen, kurulduğu günden bugüne kadar Eskişehirlilere kendine özgü bir damak tadı sunmaktadır.

İlk günden bu yana dürüstlüğü, hijyeni ve güler yüzlü hizmeti kendine ilke edinmiş olan Birsen, müşterilerin giderek hızlı tüketime zorlandığı günümüzde, her müşterisini misafir, her misafirini dost olarak görmekte ve kusursuz hizmet anlayışıyla hareket etmektedir. Her yemeğin bir dostluğa dönüştüğü Birsen’de; geleneksel Osmanlı mutfağını da içeren 15’ye yakın çorba çeşidi ve 100′e yakın et, sebze yemeği çeşidi, kebap çeşidi, pide çeşidi ve sadece Birsen’e has lezzetler bulunmaktadır.

Birsen bugün Bahçelievler’de ve Batıkent’de olmak üzere Eskişehir’in 2 farklı noktasında misafirlerini ağırlamaktadır. Bahçelievler Birsen; içerisinde üç toplantı salonunun da bulunduğu dört katlı bir restoran işletmesinde hizmet vermektedir. Restoran bünyesinde 150′şer kişilik açık ve kapalı alanlar, 70 kişilik çok amaçlı salon ve 25′er kişilik toplantı salonları bulunmaktadır. 2009 yılında açılan Batıkent Birsen ise 2500 m² alan üstüne kurulu olan restoran işletmesinde hizmet vermektedir. Batıkent Birsen; 200 kişililik kapalı, 400 kişilik açık alanı ve 50 araçlık otoparkı ile misafirlerine lezzet dolu anlar yaşatmaktadır.

ISO ve TSE standartlarında hizmet veren, ISO: 22000 belgesine sahip Birsen, ahlaki değerler ve dürüstlükten ödün vermeden, çevreye ve insana karşı saygıyı ve sorumluluğu daima ön planda tutarak büyümektedir. Misafirlerinin dostluğunu ve çalışanların memnuniyetini en büyük sermayesi olarak gören Birsen, tüm çalışanlarıyla sizleri daima en iyi şekilde ağırlamaya devam edecektir.